• MTL Maxfilm i Artrama
  to firmy produkujące seriale „M jak Miłość”,
  „Na dobre i na złe”,„Barwy szczęścia”, „Na sygnale”.

  Jak również kinowe filmy fabularne (m.in. „Nigdy w życiu!”, „Tylko mnie kochaj”,
  „Nie kłam, kochanie”,
  "Wkręceni", „Och, Karol 2!”,
  „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”).

  W developmencie mamy także kilka nowych projektów serialowych.
 • 1

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ SCENARZYST(K)Ą
I DOŁĄCZYĆ DO NASZEGO TEAMU

podejmij wyzwanie

 • Wybierz jeden wątek z serialu „M jak Miłość”.
 • Wybierz jeden z trzech tematów: ZDRADA. ŚLUB. ŚMIERĆ.
 • Napisz drabinkę, składającą się maksymalnie z 20 scen. Drabinka powinna być szczegółowa, powinna zawierać obiekty akcji oraz zalążki kluczowych dialogów. Wykorzystaj potencjał istniejących już bohaterów, pamiętaj, że poruszasz się w określonym świecie ekranowym.
 • Drabinkę, wraz ze swoim CV i listem motywacyjnym, przyślij do 20 grudnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W finale konkursu spotkamy się (face to face lub online) z dziesięcioma osobami, które poprosimy o próbne rozpisanie drabinki premierowego odcinka serialu. Spośród finalistów wyłonimy laureatów i zaprosimy ich do współpracy.

Osoby, biorące udział w konkursie oświadczają, że zapoznały się i akceptują regulamin dostępny tutaj

MTL MAXFILM to jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce. Swoją działalność zapoczątkowaliśmy w roku 1991. Od tego czasu wyprodukowaliśmy kilkanaście filmów fabularnych, których wyniki oglądalności biły kolejne rekordy popularności, a także kilkanaście seriali i programów telewizyjnych, których bohaterowie na stałe wpisali się w świadomość polskich widzów.

Nasze produkcje tworzymy zawsze z myślą o widzach, a ich uznanie jest podstawą naszej satysfakcji z pracy, która jest naszą pasją!

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i własnymi halami produkcyjnymi. Od lat współpracujemy z najlepszymi polskimi twórcami, aktorami oraz doświadczonymi ekipami realizacyjnymi. Naszymi partnerami biznesowymi są m.in: zajmujące się produkcją i dystrybucją filmową Studio Interfilm, jeden z największych w Polsce producentów telewizyjnych i filmowych ARTRAMA oraz studio postprodukcyjne Studio Online.

Tadeusz Lampka

Tadeusz Lampka

Założyciel i producent wykonawczy MTL Maxfilm. Członek Polskiej Akademii Filmowej i absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uhonorowany m.in. Bursztynowym Lwem w Gdyni, nagrodą SuperWiktora oraz Telekamerą.

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska

Jedna z najbardziej znanych i cenionych w Polsce autorek scenariuszy filmowych i telewizyjnych, producentka filmowa oraz pisarka. Odpowiedzialna za sukces m.in. takich produkcji jak: M jak miłość, Barwy szczęścia czy Na dobre i na złe.

Piotr Wereśniak

Piotr Wereśniak

Wybitny polski scenarzysta, reżyser oraz pisarz, z którym mamy przyjemność pracować od wielu już lat. Twórca takich kultowych produkcji jak: Zakochani, Nie kłam kochanie, Och Karol 2 czy Wkręceni i Wkręceni 2.

Ryszard Zatorski

Ryszard Zatorski

Wybitny reżyser i autor wielu scenariuszy najpopularniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Odpowiadał za reżyserię m.in. takich polskich przebojów kinowych jak: Nigdy w życiu, Tylko mnie kochaj i Dlaczego nie!.